Darmowy
bonus
25€


Ruletka

Historia ruletki
Gra powstała w 1645 od momentu gdy pewien francuski uczony Blaise Pascal postanowił wdrożyć rachunek prawdopodobieństwa w życie. Na podstawie nauk matematycznych stworzył koło, podzielił je na 36 części i podzielił te części na dwa kolory. Dodając do tego kulkę, stworzył pierwszy prototyp koła ruletki.
Dwieście lat później Luis Blanc polityk francuski i jego brat założyli kasyno w Monako.
By zwiększyć swoje obroty i szansę na wygraną kasyna dołożyli do koła Pascala dodatkowe pole z numerem 0.
Ciekawością jest fakt, że Amerykanie próbując być sprytniejsi od Francuzów, dodali kolejne zero do koła. Oczywiście by szanse na wygraną dla kasyna były jeszcze większe. Niestety dla wielu właścicieli kasyn, praktyka ta została przez rząd oficjalnie uznana za nielegalną. Dzisiaj tylko w niektórych stanach dopuszcza się do gry koła z dwoma zerami.
Przez kilkaset lat istnienia ruletka praktycznie nie zmieniła się ani wyglądzie ani w zasadach gry. Jest jedną z najbardziej popularnych gier hazardowych na świecie. Między innymi dlatego, że jest niezmienna, prosta, dynamiczna i co najważniejsze – losowa. Grając w ruletkę nie trzeba mieć umysłu geniusza by mieć szansę na wygraną. To gra dla wszystkich.

Zasady gry

Planując grę w ruletkę, należy przede wszystkim postępować według bardzo prostego planu.
Mianowicie:

Po zgłoszeniu chęci do gry, gracz obstawia swoje typy zakładów. Krupier przyjmuje zakłady i wpuszcza w ruch kulkę, która kręci się w przeciwnym kierunku niż koło ruletki. W momencie rzutu kulki, krupier wypowiada słowa: „koniec obstawiania”, gracz po tych słowach nie ma już szans na kolejne zakłady ani na zmianę już postawionych. W niektórych kasynach, w USA i Europie, gracze mają prawo obstawiać do momentu kiedy kulka powoli zaczyna zwalniać swój obrót po kole. Ma to na celu pomóc graczom w obstawieniu słusznego pola na którym zatrzyma się kulka. Tutaj również obowiązuje zasada, że gdy krupier woła: „ no more”, gracz nie może już wykonać żadnego ruchu.
Gdy kulka zatrzymuje się na danym polu, krupier podaje na głos numer pola i kolor. Wygrywają ci gracze, którym udało się przewidzieć i obstawić właśnie to pole.

Do najbardziej popularnych kombinacji obstawiania należą:

Oczywiście istnieje o wiele więcej możliwości zakładów. Każdy gracz może sam wybrać sobie metodę, która jego zdaniem jest najbardziej optymalna. Może również w razie niepowodzenia, zmienić taktykę i metodę obstawiania.
Jeżeli chodzi o stawki, to zazwyczaj każdy stół ma odgórnie ustalone własne poziomy stawek
Ruletka jest grą zarówno dla pojedynczego gracza jak i dla ośmioosobowego zespołu.

Co zrobić by wygrać z kasynem?

Jak każda gra hazardowa, również ruletka doczekała się swoich strategii. Mają one za zadanie dopomóc graczowi w wygranej. Sceptycy uważają jednak, że wszelkie takie strategie są stratą czasu, szczególnie w przypadku Ruletki, która jest typową grą losową i na której wynik nie mamy żadnego wpływu. Mimo to istnieją bardzo popularne metody na wygraną. Czy skuteczne? Trzeba zagrać by się przekonać. O to najbardziej popularne strategie.

Obstawianie czerwonego lub czarnego koloru – to najbardziej popularna metoda , jednak daje tylko 50% szans na wygraną, która jest w stosunku 1:1
1-18 lub 19-36. Gracz umieszcza żetony na jednym z pól oznaczonych 1-18, lub 19-36. Wygrana mnożona jest razy jeden.

Obstawianie parzystych, lub nieparzystych liczb.
Gracz umieszcza żetony na jednym z dwóch pól, oznaczonych jako Nieparzyste (odd), bądź Parzyste (even). Wygrana parzystych w takich zakładach jest mnożona raz jeden.

Obstawianie wielokrotne
Kiedy jeden zakład przegrywa, podwaja się go. Kiedy wygrywa, wraca się do pierwszego układu. Ten typ strategii daje od 25 do 50% szans na wygraną. Nie jest polecany dla osób, które nie mają sporej ilości gotówki.

Obstawianie tuzina
Jeżeli kulka zatrzyma się na wytypowanym przez gracza jednym z tuzinów, wygrana jest w stosunku 2:1

System na „5”
W tym systemie wygrana jest równa 35:1 za każdą z pięciu trafionych liczb.