Darmowy
bonus
25€


Poker

Trochę o historii pokera

Miejsce narodzin pokera oficjalnie nie jest znane. Historycy zgodni są co do tego, że poker z pewnością jest modyfikacją jakiejś wiekowej gry. Jakiej? Tu już zdania są podzielone. Większość uważa, że pierwsi grywali w grę podobną do pokera Chińczycy. Inni stawiają na Persów i ich grze As Nas. u jeszcze innych ślady pokera odnajdowane są we Francji i Indiach. Poker zdecydowanie odsłania swoje oblicze dopiero w 1834 roku, kiedy to Jonathan H. Green opisał go, jako grę w którą grywa się u wybrzeży Missisipi. Green dość szczegółowo opisał wówczas zasady gry. Gracze otrzymywali po pięć kart z talii, która liczyła 20 kart (od dziesiątek do asów).
Dzisiaj talia kart w pokerze wynosi 52 karty, a poker zadomowił się na dobre w kasynach na całym świecie. jest uważany za króla gier hazardowych. Poker stał się tak popularny, że uznano go za sport. Dzięki temu, gracze na całym świecie mogą spotykać się na turniejach i zagrać partyjkę z najlepszymi graczami świata.

Gra w pokera – krok po kroku

Gracze zasiadają do stołu. Jeden lub kilku graczy na początku gry musi wyłożyć stawkę początkową, do tzw. puli. Należy to zrobić zanim rozdający rozda karty na stół. Jest to zakład wymuszony, występujący w dwóch odmianach – jako zakłady wejściowe lub zakłady w ciemno. Następnie rozdający tasuje karty i rozdaje je graczom. W kasynach kolejność rozdawania kart, nie jest przypadkowa. Zawsze przed grą następuje losowanie, który gracz będzie po kolei. Po rozdaniu kart następuje gra, podzielona na rundy. Między rundami gracze mogą otrzymać dodatkowe karty lub wymienić te, które są dla nich niekorzystne. Zadaniem takiego dobierania kart jest uzyskanie najsilniejszego układu kart. Dzięki temu gracz ma silną przewagę nad pozostałymi graczami.
Oto najbardziej pożądane pokerowe figury:

Poker królewski A♠  K♠  Q♠  J♠  10♠

As, Król, Dama , Walet i 10 tego samego koloru.
Gdy dwóch graczy ma królewskiego pokera pula jest dzielona pomiędzy nimi.

Poker 7♣ 6♣  5♣  4♣  3♣

Pięć kolejnych kart tego samego koloru.
Remis: Gdy dwóch graczy ma tą figurę wygrywa ten ,który ma najwyższą kartę. Jeśli oboje mają identyczną to pula jest dzielona na dwa.

Kareta 10♠  10♥ 10♣  10♦ 9♠
Cztery takie same karty.
Remis: Decyduje kto ma wyższą kartę formującą karetę. Jeśli dwoje graczy ma taką samą karetę to decyduje piąta karta. Jeśli ona również jest taka sama to pula zostaje podzielona.

Ful A♠  A♣  10♥ 10♣  10♦
Trzy karty o tej samej wartości i para.
Remis: O wygranej decyduje to kto ma wyższa kartę tworzącą trojkę, następnie jeśli w tym wypadku dalej mamy remis to kto ma wyższą kartę tworzącą parą a jeśli i tu jest remis to pula jest dzielona na dwa.

Kolor 3♥  5♥  8♥  J♥  K♥
Pięć kart tego samego koloru.
Remis: Tutaj o zwycięstwie decyduje ,to kto ma najwyższa kartę. Jeżeli dalej jest remis pod uwagę bierze się kolejno 2 kartę ,trzecią itd…Jeśli istnieją dwa identyczne zestawy kart ale różniące się wyłącznie kolorem to pula jest dzielona na 2.

Strit 3♥ 4♠  5♣  6♣  7
Pięć kart występujących po sobie.
Remis: Tutaj o zwycięstwie decyduje, to kto ma najwyższa kartę.

Trójka 10♥ 10♠ 10♦  6♣  A♠
Trzy karty tego samego koloru plus dwie karty ,które nie są parą.
Remis: Decyduje to kto ma wyższą kartę tworzącą trójkę, jeżeli dalej jest remis pod uwagę bierze się czwartą i/lub piątą kartę. Jeśli karty są identyczne pula zostaje podzielona.

Dwie pary 5♥ 5♣  10♥ 10♠  2♣
Pięć kart wśród ,których mamy dwie pary
Remis: O zwycięstwie decyduje to, kto ma najwyższą parę, jeżeli dalej jest remis pod uwagę bierze się drugą parę, jeśli wciąż jest remis porównujemy piątą kartę. Jeśli karty są identyczne to pula jest dzielona.

Para 10♥ 10♠  2♣ A♣  7
Para i dodatkowo trzy ze sobą nie związane karty.
Remis: o zwycięstwie decyduje to, kto ma wyższą parę. Jeżeli dalej jest remis pod uwagę bierze się najpierw najwyższa kartę z pozostałej trójki itd. Jeśli karty są identyczne to pula zostaje podzielona na dwa.

Wysoka karta10♠ K♥ 3♣  2♣  Q♠
Mamy pięć kart ,które nie tworzą żadnej z wyżej wymienionych figur.
Remis: Decyzja o zwycięstwie podejmowana jest na podstawie tego kto ma najwyższa kartę. Jeżeli dalej jest remis pod uwagę bierze się drugą, trzecią, czwartą i piąta kartę. Jeśli karty są identyczne to pula jest dzielona. W powyższym przypadku wysoka karta to K♥

Zagrywki w pokerze

Podczas gry w pokera gracze mogą zagrać na pięć różnych sposobów:

Gra w pokera wydaje się być trudnym sportem. Nic bardziej mylnego. Znając podstawowe zasady i umiejąc liczyć, każdy może spróbować swoich sił w tej grze. Po za tym pieniądze, które można wygrać w Pokera tak bardzo kuszą, że każdy w mgnieniu oka „łapie” zasady tej gry. pieniądze są przyjemnością samą w sobie dlatego polecam wszystkim grę dzięki której można sobie uprzyjemniać życie.