Darmowy
bonus
25€


Historia gry hazardowej Blackjack

W dzisiejszym krótkim artykule postaram się przybliżyć Wam wspaniałą grę hazardową z jaką będąc w kasynie (czy to kasynie online czy też prawdziwym) z pewnością się zetkniecie (jeśli nie zrobiliście tego do tej pory).

Gra w karty Blackjack – inaczej nazywana grą w oczko lub w dwadzieścia jeden, pochodzi z siedemnastego wieku. Narodziła się we Francji, w jednym z tamtejszych kasyn. Wiele lat później została wprowadzona ona do kasyn w Stanach Zjednoczonych, gdzie zyskała małą liczbę swoich zwolenników. Z faktu, iż w swej istocie była to bardzo ciekawa gra, amerykańskie kasyna dodały do niej wiele urozmaiceń, jak na przykład wprowadzili zasadę bonusową, dzięki której nazywa się ją dziś Blackjack’iem.

Jednym z tych bonusów, była wypłata równa 10-krotności postawionego zakładu. W sytuacji, kiedy graczowi udało się skompletować parę kart, składających się z Asa i czarnego waleta, którą mógł być pik lub trefl otrzymywał wygraną równą 10 krotności postawionego na początku gry zakładu. Pomimo, iż zasada bonusowa pozyskania asa i czarnego waleta została wycofana, gra ta nadal figuruje pod nazwą Blackjack i obecnie posiada ogromną rzeszę zwolenników w niemal większości krajów na całym świecie.

Zobacz także

  1. Blackjack
    Historia samej gry Blackjack nie jest dokładnie znana, lecz uznaje się, że pochodzi z Francji i ewoluowała z innych francuskich gier, takich jak "chemin de ...